آذر ماه خشک و بسیار کم بارش در استان گلستان

آذر ماه خشک و بسیار کم بارش در استان گلستان

✅ نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان در گفتگو با روابط عمومی از میزان بسیار کم بارندگی در آذر ماه استان خبر داد و میزان آن را ۱۴.۴ میلیمتر اعلام کرد.

✍️ به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، نوربخش داداشی مدیر کل استان در تحلیل شرایط آب و هوایی آذر ۱۴۰۰ گفت: بارش در آذر ماه سالجاری نسبت به دوره آماری کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

✅ وی افزود: میزان بارش از ابتدای سال زراعی جاری تا اول دی ماه ۸۹.۴ میلیمتر بوده که نسبت به دوره آماری ۲۸ درصد کاهش و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.

✅ داداشی در ادامه گفت: در آذر ۱۴۰۰ میانگین بارش استان ۱۴.۴ میلیمتر بوده است’ که ۶۹ درصد نسبت به متوسط این ماه کاهش داشته است و بیشترین میزان بارش در بین شهرهای استان در بندرگز به میزان ۲۸.۲ میلیمتر و کمترین میزان بارش به میزان ۸.۲ میلیمتر در ایستگاه اینچه برون اتفاق افتاده است.

✅ این مقام مسئول در ادامه گفت : در آذر ۱۴۰۰ میانگین دمای استان ۱۲.۲ درجه سانتیگراد بوده است بطوریکه ۳ درجه نسبت به متوسط آذر ماه افزایش داشته است. حداکثر دمای ثبت شده ۳۱.۱ درجه در گنبد کاوس و حداقل دمای ثبت شده ۲.۳- درجه در گرگان بوده است.