استاندار گلستان : از ۱۳ اقلیم دنیا ۸ اقلیم در استان گلستان وجود دارد.

استاندار گلستان :
از ۱۳ اقلیم دنیا ۸ اقلیم در استان گلستان وجود دارد.

هادی حق شناس استاندار گلستان با حضور در هواشناسی به مناسبت روز جهانی هواشناسی گفت: ارتقا پیش بینی های هواشناسی افزایش بهره وری تمام بخش ها را به همراه دارد و موجب پیشگیری از خسارات احتمالی و همچنین افزایش محصولات کشاورزی می شود.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، دکتر هادی حق شناس امروز سه شنبه سوم فروردین در بازدید از اداره کل هواشناسی به مناسبت ۲۳ مارس ” روز جهانی هواشناسی ” که در سال ۲۰۲۱ میلادی با شعار” اقیانوس، آب و هوا و اقلیم ما ” نامگذاری شده است و مهدی رهنما رئیس پژوهشگاه هواشناسی کشور، سید رضا قادری مدیر کل مدیریت بحران، محمد حمیدی فرماندار گرگان، حسین محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی، مهدی میقانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای، عبدالرحیم لطفی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری، نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی، محمد علی طبرسا ذیحساب هواشناسی به همراه دیگر همکاران ستادی و شهرستانی حضورداشتند ضمن تبریک سال نو و روز جهانی هواشناسی و خداقوت به فعالان حوزه هواشناسی استان تصریح کرد: خوشبختانه پس از بروز سیل توجه ویژه ای به افزایش ایستگاه های هواشناسی در استان شده است.

وی افزود: مکان یابی و کلنگ زنی رادار هواشناسی در گنبد کاووس اتفاق ارزشمندی بود و امیدواریم با توجه به خریداری تجهیزات آن،ابنیه این رادار هواشناسی نیز هرچه زودتر ساخته شود تا پیش بینی وضعیت جوی و هواشناسی در استان دقیق تر شود.

استاندار گلستان یادآور شد: با توجه به اینکه از ۱۳ اقلیم دنیا ۸ اقلیم در استان گلستان وجود دارد، نیاز است که تجهیزات هواشناسی استان ارتقا یافته و بروز باشد.

دکتر حق شناس گفت: ارتقا دقت پیش بینی های هواشناسی در تمام بخش ها مورد استفاده قرار می گیرد بخصوص بخش کشاورزی که می تواند نقش موثری در زمان کاشت، داشت، و برداشت محصولات داشته باشد.

در پایان سخنان استانداربه وی و دیگر مدیران دستگاههای اجرایی حاضر در این مراسم به رسم یادبود تندیس هواشناسی از طرف اداره کل هواشناسی استان گلستان اهداء شد.