داداشی مدیر کل هواشناسی استان:  استان گلستان در سال زراعی جاری بین 5 استان اول کم بارش کشور قرار دارد

داداشی مدیر کل هواشناسی استان:

 استان گلستان در سال زراعی جاری بین 5 استان اول کم بارش کشور قرار دارد

نشست کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان امروز دوشنبه با حضور غلامرضا منتظری منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا، امیر یوسفی رییس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان، نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی، محمدرضا عباسی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی، محمد تیموری معاون شرکت آب منطقه ای و تعدادی دیگر از مدیران و مسدولان استانی در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، داداشی مدیرکل هواشناسی استان با اشاره به قرار داشتن گلستان بین پنج استان اول کم بارش کشور گفت: در حال حاضر بیشتر مناطق استان به جز ارتفاعات، دچار خشکی شدید و بسیار شدید است.

داداشی افزود: در ۶ ماهه سال زراعی جاری، میانگین بارش در ۱۴ شهرستان استان، ۱۹۸.۲ میلی متر بود که نسبت به دوره متوسط ۴۳ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ درصد کاهش یافته است.

به گفته وی پوشش برف در ارتفاعات به عنوان یکی از ذخایر آبی از ۱۸۰ کیلومتر در اواخر فروردین پارسال به هشت کیلومتر در روز آخر فروردین امسال کاهش یافته است.

داداشی در پایان گفت: موضوع تغییر اقلیم در استان بیش از آنچه تصور میشد اثرات خود را نشان داده بطوریکه در دیگر کشورها وقتی از افزایش دما صحبت میشود بین 0.4 تا 1.4 درجه سانتیگراد است ولی در استان گلستان متوسط افزایش دما نسبت به سال گدشته بیش از 3 درجه ساتیگراد است که منجر به تغییرات جوی مختلف از جمله کاهش میزان بارش، زمان و پراکنش ان شده که امروز شاهد تاثیرات آن با شدت یافتن خشکسالی شدید در استان هستیم.