دیدار مدیر کل هواشناسی استان گلستان با فرماندار بندر ترکمن

دیدار مدیر کل هواشناسی استان گلستان با فرماندار بندر ترکمن

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان به همراه پرویز پنجه کوبی رئیس شبکه پایش، یعقوب طاطار رئیس هواشناسی سینوپتیک و سید اسماعیل حسینی رئیس هواشناسی دریایی بندر ترکمن و سرپرست حراست صبح امروز پنجشنبه 30/2/1400 در محل فرمانداری بندر ترکمن با سید صادق شیرنگی فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، داداشی مدیر کل هواشناسی استان در این دیدار گفت: خدمات رسانی هواشناسی در بندر ترکمن با سایر شهرهای استان متمایز بوده و علاوه بر اطلاعات هواشناسی سطح خشکی در حوزه دریا و ساحل نیز با تاسیس ایستگاه هواشناسی دریایی در صیدگاه فرید پاک و استفاده از اطلاعات آن در بخش خدمات رسانی فعالان حوزه دریا شامل صیادان، گردشگران دریایی، محیط زیست دریا، شیلات و ماهیان خاویاری و همینطور دریابانی و بنادر و کشتیرانی را در بر میگیرد و وجود دو ایستگاه هواشناسی با خدمات یاد شده هزینه نگهداری ادوات و تجهیزات مورد استفاده را دو چندان نموده است که با توجه به موارد فوق حمایت فرمانداری شهرستان در بخش اعتباری و پشتیبانی را می طلبد.

وی افزود: اطلاعات هواشناسی سینوپیک شهرستان در حوزه پیش بینی های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در کلیه فعالیت های اقتصادی و کشاورزی سطح زمین و اطلاعات دریایی نیز که بصورت مرتب با برگزاری دیسکاشن دریایی در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته و صدور پیش بینی های دریایی نقش خود را در فعالیت های مختلف دریایی که در بالا به آن اشاره شد نشان داده و در نهایت باعث حفاظت از جان و مال مردم شده است.

داداشی در پایان صحبت های خود خواستار حمایت های بیشتر فرمانداری شهرستان از هواشناسی در بحث تجهیز ونگهداری ادوات مورد استفاده شد.

شیرنگی فرماندار بندر ترکمن نیز در ادامه گفت: امروزه نقش هواشناسی در حوزه های مختلف فعالیتهای اقتصادی و زیر بنایی بر کسی پوشیده نیست و اثرات تولید داه و اطلاعات هواشناسی هر روز بیش از پیش نمایان میشود و اقداماتی که هواشناسی استان تاکنون در این شهرستان انجام داده شایسته تقدیر و قدردانی است.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود جهت هرگونه همکاری و حمایت های اعتباری و مالی و پشتیبانی لازم از هواشناسی شهرستان در راستای خدمات رسانی بهینه قول همکاری و مساعدت داد.