دیدار مدیر کل هواشناسی گلستان با فرماندار گالیکش

دیدار مدیر کل هواشناسی گلستان با فرماندار گالیکش

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان به همراه مهدی جاوردی معاون فنی و شبکه’ سید اسماعیل حسینی سرپرست حراست و امین سروش رئیس هواشناسی مینودشت عصر امروز یکشنبه 1400/2/19 با احمد تجری فرماندار گالیکش در محل فرمانداری این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان’ محور این دیدار و گفتگو پیرامون شرایط و مشکلات ایستگاههای هواشناسی حوزه شهرستان گالیکش بود.

در ابتدای این نشست تجری فرماندار گالیکش ضمن خوشامدگویی و ابراز خرسندی از این دیدار گفت: شهرستان گالیکش به لحاظ اقلیمی با حوادث جوی مختلفی از قبیل سیل’ توفان و با وجود عرصه های جنگلی و مراتع با پدیده آتش سوزی مواجه است و تاکنون اطلاع رسانی های هواشناسی در کاهش اثرات مخرب مخاطرات یاد شده بسیار مثمر ثمر بوده و آن را شایسته تقدیر دانست.

فرماندار گالیکش تاسیس ایستگاه هواشناسی در خود شهرستان را نیاز ضروری دانست و آمادگی خود را برای هرگونه همکاری در خصوص تامین اعتبار و واگذاری زمین مورد نیاز اعلام نمود.

داداشی مدیر کل استان نیز گفت: هواشناسی استان با تعداد 10 ایستگاه از انواع مختلف اقلیم شناسی’ اتوماتیک و باران سنجی در حوزه شهرستان در حال خدمت رسانی است و در همین راستا دو ایستگاه اقلیم شناسی نیز در تنگه گل و پارک ملی گلستان احداث نموده است.

وی افزود: در صورت تامین زمین مناسب احداث ایستگاه هواشناسی در شهرستان گالیکش در اسرع وقت انجام خواهد شد.

در پایان این دیدار مقرر شد با حضور کارشناسان هواشناسی استان از مکانهای پیشنهادی بازدید و محل مناسب از بین گزینه های مختلف انتخاب و عملیات اجرایی احداث هواشناسی شهرستان در اسرع وقت انجام شود.