فرماندار مراوه تپه برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی دراجرای طرح های هشدار منطقه ای اعلام آمادگی کرد

فرماندار مراوه تپه برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی دراجرای طرح های هشدار منطقه ای اعلام آمادگی کرد

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی گلستان به همراه مهدی جاوردی معاون فنی و شبکه، سید اسماعیل حسینی سرپرست حراست و مراد یاپنگ غراوی رئیس هواشناسی مراوه تپه با امانگلدی ضمیرفرماندار این شهرستان مرزی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، داداشی در این دیدار گفت:در حال حاضر در شهرستان مراوه تپه با یک ایستگاه سینوپتیک با قابلیت ارسال بین المللی داده ها، 5 ایستگاه اقلیم شناسی از20 نوع فعال از این ایستگاه، 11 ایستگاه باران سنجی از مجموع 78 ایستگاه فعال و همینطور 5 ایستگاه خودکار از مجموع 25 ایستگاه خودکار فعال و یک سامانه پایش گردوغبار از تعداد 2 سامانه فعال پایش گردوغبار فعال در سطح استان، هواشناسی در حال تولید داده و ارائه خدمات و اطلاع رسانی آن به کاربران مختلف در منطقه است.

وی افزود: تجهیز، حفظ و نگهداری بروز ادوات مورد استفاده در ایستگاههای یاد شده و انجام اطلاع رسانی های لازم هزینه بسیار بالایی دارد که لازم است حمایت های لازم در این خصوص از سوی فرمانداری شهرستان صورت پذیرد.

امانگلدی ضمیر فرماندار مراوه تپه ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: تاکنون خدمات بسیار مطلوبی را از هواشناسی علی الخصوص با توجه به کشاورزی بودن منطقه در این زمینه و فعالیت های مرتبط با آن شاهد هستیم و از اطلاع رسانی های بهنگام و آنلاین هواشناسی بخصوص در مواقع بروز مخاطرات جوی تقدیر و تشکر نمود.

فرماندار مراوه تپه در پایان سخنان خود ازآمادگی لازم در خصوص احداث مرکز هشدار هواشناسی به مرکزیت شهرستان مرزی مراوه تپه و بروز رسانی تجهیزات هواشناسی و دریافت و ارسال داده ها گفت و افزود: این فرمانداری برای انجام هرگونه همکاری با هواشناسی استان در راستای تجهیز و ارتقاء ادوات هواشناسی در شهرستان واجرای طرح های هشدار منطقه ای از آمادگی لازم برخوردار است و از هیچ کوششی در این راستا دریغ نخواهد نمود.