هفته ای متفاوت از وضعیت جوی در انتظار استان گلستان

‍✅ هفته ای متفاوت از وضعیت جوی در انتظار استان گلستان

✅ نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان در گفتگو با روابط عمومی گفت: هفته پیش رو با بارش های بسیار پراکنده آغاز میشود’ در اواسط آن افزایش دمای قابل ملاحظه و در اواخر هفته مجددا کاهش محسوس دما و جوی ناپایدار در استان خواهیم داشت.

✅ به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان’ داداشی مدیر کل هواشناسی استان در خصوص پیش بینی هوای استان از امروز پنجشنبه ۲۵ آذر تا اواخر هفته آینده گفت:

✅ امروز و فردا با تقویت جریانات جنوبی افزایش دما’ کاهش رطوبت و وزش باد گرم را بخصوص در نواحی شرقی استان خواهیم داشت که احتمال وقوع آتش سوزی در مناطق جنگلی و مراتع را افزایش میدهد.

✅ وی افزود: روز شنبه و یکشنبه هوای استان تحت تاثیر امواج کوتاه ناپایدار قرار گرفته و رشد ابر’ بارش های پراکنده و هوای مه آلود را در استان شاهد خواهیم بود.

✅ داداشی در ادامه گفت: جریانات هوا از روز دوشنبه مجددا جنوبی شده و با ریزش هوای گرم و خشک کویر مرکزی از نواحی جنوبی به استان افزایش قابل ملاحظه دما در استان رخ داده و تا روز سه شنبه دمای هوا در گرمترین ساعات روز از مرز ۳۰ درجه سانتیگراد نیز عبور خواهد کرد لذا مجددا وزش باد گرم و کاهش رطوبت را به همراه خواهد داشت.

✅ این مقام مسئول همچنین گفت: از چهارشنبه هفته آینده جهت جریانات مجددا شمالی شده و هوای استان تحت تاثیر امواج سامانه ناپایدار قرار میگیرد که تا روز جمعه کاهش دمای ۲۰ درجه ای دمای هوا’ بارش باران در بیشتر گستره استانی و بارش برف در مناطق کوهستانی و همینطور هوای مه آلود را به همراه داشته و به علت وزش باد سرد بخصوص در مناطق کوهستانی پدیده کولاک برف نیز ایجاد و باعث اختلال در تردد جاده های کوهستانی نیز خواهد شد.

✅ مدیر کل هواشناسی استان در پایان گفت: امواج سامانه سرد و بارشی که انتظار میرود بارش های خوب و موثری را در اواخر هفته آینده بدنبال داشته باشد از اواخر وقت روز جمعه آینده از فراز استان عبور نموده و هوای استان به حالت عادی برمیگردد.