وضعیت هوای استان در آخر هفته مجددا ناپایدار میشود

وضعیت هوای استان در آخر هفته مجددا ناپایدار میشود

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان در گفتگو با روابط عمومی گفت: وضعیت هوای استان از اواخر شب چهارشنبه 15 اردیبهشت تا ساعات ظهر شنبه ناپایدار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان’ داداشی در این گفتگو از وضعیت ناپایدار آخر هفته هوای استان خبر داد و افزود: بر اساس الگوهای پیش یابی هوا’ از امشب با ورود سامانه بارشی به استان شاهد بارش باران بصورت رگباری’ رعد و برق’ گاهی وزش باد نسبتا شدید و هوای مه آلود بخصوص در مناطق کوهستانی استان خواهیم بود که این شرایط در نواحی شرقی و شمالی استان نیز خود را نشان خواهد داد.

وی در ادامه افزود: شدت ناپایداری از ظهر پنجشنبه تا جمعه موقتا کاهش پیدا کرده و مجددا از ظهر جمعه تا شنبه بر شدت ناپایداریها افزوده میشود’ ضمن اینکه طی مدت فعالیت این سامانه دمای هوا نیز بین 4 تا 6 درجه سانتیگراد کاهش پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول میزان بارش سامانه قبلی را بین 5 میلیمتر در نواحی شمالی استان تا 25 میلیمتر در نواحی جنوبی و کوهستانی استان متغییر اعلام کرد.

مدیر کل هواشناسی استان در پایان تاکید نمود که به علت وقوع بارشهای رگباری نقطه ای و احتمال آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه ها مردم عزیز استان از نزدیک شدن به حریم رودخانه ها و همچنین تردد غیر ضرور در نواحی کوهستانی قویا خودداری نمایند.