‍ ایستگاههای هواشناسی در شهرستان های آق قلا و آزادشهر راه اندازی میشود

‍ ایستگاههای هواشناسی در شهرستان های آق قلا و آزادشهر راه اندازی میشود

مهدی جاوردی معاون فنی و شبکه هواشناسی گلستان در گفتگو با روابط عمومی از راه اندازی ایستگاههای هواشناسی در شهرستان های آق قلا و آزادشهرتا پایان بهار سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان، جاوردی در این گفتگو گفت: با توجه به برنامه عملیاتی هواشناسی استان و در راستای گسترش شبکه ایستگاهها با هدف تولید داده های هواشناسی احداث ایستگاههای شهرستان های یاد شده در دستور کارقرار گرفته است.

وی افزود: در شهرستان آق قلا با پیگیری و حمایت های فرمانداری شهرستان عملیات اجرایی احداث ایستگاه هواشناسی طی هفته جاری در محل جهاد کشاورزی آغاز شده و تکمیل این پروژه تا پایان فصل بهار و با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال عملیاتی و راه اندازی می شود.

جاوردی در ادامه گفت: در شهرستان آزادشهر نیز با پیگیری و حمایت های نماینده محترم مردم شریف این شهر در مجلس شورای اسلامی ، فرمانداری و اعضای شورای شهر مراحل تحویل زمین مناسب و متناسب با شرایط استاندارد جهت احداث ایستگاه هواشناسی مراحل پایانی خود را طی می نماید که پس از انجام این امر و بر اساس مجوز اخذ شده از سازمان مرکزی نصب ادوات هواشناسی و راه اندازی دفتر مطالعات هواشناسی کشاورزی این شهرستان آغاز خواهد شد.