✅ پیام تبریک مدیر کل هواشناسی استان گلستان به مناسبت فرا رسیدن 23 مارس روز جهانی هواشناسی

پیام تبریک مدیر کل هواشناسی استان گلستان به مناسبت فرا رسیدن 23 مارس روز جهانی هواشناسی

نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی استان گلستان با ارسال پیامی به مناسبت فرارسیدن 23 مارس روز جهانی هواشناسی ( سوم فروردین) این روز را به تمامی همکاران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی استان گلستان متن پیام بدین شرح است:

آن هنگام که از آب و هوا و اقلیم سخن به میان می آید، اکثر انسان ها صرفا به آنچه درجو رخ می دهد می اندیشند. غافل از این که اگر سهم اقیانوس ها نادیده گرفته شود، بخش قابل توجهی از اصل موضوع خدشه دار می شود.

اقیانوس ها سهم بزرگی در آب و هوا و اقلیم جهان دارند و نقش مهمی در تغییر اقلیم ایفا می کنند و در حیطه اقتصاد جهانی نیز نقش دارند و بیش از 90 درصد تجارت های جهانی و نیز 40 درصد زندگی ساکنین کره خاکی که در سواحل به سر می برند، از اقیانوس تآمین می شود. لذا آب و هواشناسان و محققین با پایش چگونگی تغییرات، از تاثیرات اقیانوس ها برجو مدلسازی کرده و خدمات گسترده و متنوعی ارائه می دهند. از جمله حمایت از مدیریت سواحل و امنیت زندگی و دریا. امروزه، تاثیرات روز افزون تغییر اقلیم اهمیت دیدبانی اقیانوس، تحقیق و خدمات مرتبط با آن را پر رنگ تر کرده است.

شعار امسال سازمان جهانی هواشناسی با عنوان ” اقیانوس، آب و هوا و اقلیم ما ” بر پیوند میان اقیانوس، اقلیم و آب و هوا در سیستم کره زمین تاکید می ورزد. این شعار همچنین یادآور آغاز دهه (2021-2030) با عنوان علم اقیانوس در توسعه پایدار وابسته به سازمان ملل متحد است.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن 23 مارس مصادف با سوم فروردین “روز جهانی هواشناسی” و با امید به تحکیم و تقویت حس همدلی و همکاری بیشتر همکاران، با هدف حفاظت از جان و مال مردم و به حداقل رساندن خطرات ناشی از وقوع بلایای جوی در راستای تحقق شعار امسال WMO تحت عنوان ” اقیانوس، آب و هوا و اقلیم ما ” از تمامی این عزیزان که بصورت شبانه روزی تلاش و کوشش می نمایند، قدردانی نموده و از خداوند منان برای همه همکاران و فعالان عرصه هواشناسی کشور توفیق، سلامتی و سربلندی آرزو می نمایم.

نوربخش داداشی
مدیر کل هواشناسی استان گلستان