برگزاری نشست هماهنگی اعضای کمیته بحران استان در هواشناسی گلستان

✅ برگزاری نشست هماهنگی اعضای کمیته بحران استان در هواشناسی گلستان

✅ با حضور دکتر رسول حسام مدیر کل مدیریت بحران استان’ نوربخش داداشی مدیر کل هواشناسی و حضور دیگر اعضای کمیته بحران استان نشست هماهنگی این کمیته در مرکز پایش و مانیتورینگ هواشناسی استان لحظاتی پیش برگزار شد.

✅ به گزارش روابط عمومی هواشناسی گلستان’ در ابتدای این نشست کارشناس هواشناسی پیرو صدور هشدار نارنجی شماره ۱۸ مورخه ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ گفت:

✅ امروز سامانه کم فشار در منطقه حاکم بوده و جابجایی آن به سوی شرق احتمال بارش های خفیف و پراکنده در ارتفاعات جنوب غرب استان وجود دارد. اما ازظهر بتدریج با ورود سامانه سرد بارشی ابتدا شاهد وزش باد نسبتا” شدید ، سپس بارندگی و در نواحی کوهستانی ریزش برف در استان خواهیم بود. بتدریج از شب با تقویت این سامانه بر شدت بارش ها افزوده خواهد شد و تا عصر جمعه شاهد بارندگی در سطح استان خواهیم بود. به واسطه کاهش محسوس دما ریزش در ارتفاعات استان به صورت برف خواهد بود. بنابراین با توجه به ریزش برف و یخبندان اختلال در تردد جاده های کوهستانی نیز محتمل می‌باشد . از روز شنبه تا اواسط هفته آینده جوی آرام را پیش بینی می کنیم.

✅ در ادامه دکتر رسول حسام مدیر کل مدیریت بحران استان ضمن تشکر از اطلاع رسانی لازم هواشناسی و برگزاری نشست هماهنگی گفت:

✅ با توجه به شرایط پیش رو’ دستگاههای اجرایی کمیته بحران حاضر در جلسه برنامه ها’ اقدامات و تدابیر خود را اعلام نمایند.

✅ در همین راستا مسئولان و نمایندگان هلال احمر با اعلام آمادگی در صورت نیاز به هرگونه امداد رسانی’ آب و فاضلاب استان با تیم های مدیریت بحران’ راهداری و حمل و نقل جاده ای با اکیپ های مجهز به خودروهای برف روب’ آب منطقه ای با کارشناسان خود جهت رصد و پایش رودخانه ها بمنظور عبور سیلاب احتمالی ‘ جهاد کشاورزی ، دفتر روستای ، دفتر شهری به منظور بازگشایی محور های روستایی و دیگر اقدامات لازم و پلیس راهور با آماده باش کامل نیروهای خود و توصیه به عدم ترددهای غیر ضرور و در صورت نیاز به تردد توصیه به تجهیزات کامل شرایط زمستانی خودروها تاکید نمودند.

✅ در پایان پس از بررسی مجدد شرایط و بحث و گفتگوهای کارشناسی’ داداشی مدیر کل هواشناسی استان ضمن تاکید بر آماده باش بودن تمامی کارشناسان ستادی و شهرستانی بر اطلاع رسانی لحظه ای شرایط به مدیریت بحران’ هلال احمر و دیگر دستگاههای خدمت رسان و عضو کمیته اعلام آمادگی نمود تا با ایجاد هماهنگی های لازم و با حداقل ترین خسارت این مخاطره به اتمام برسد.