وظیفه اصلی سازمان هواشناسی کشور در راستای تامین اهداف ملی و بین المللی، حفاظت از جان و مال مردم در مقابل مخاطرات مرتبط با آب، هوا و اقلیم می باشد.
اصلاح و بهبود روش های ارائه خدمات و اطلاع رسانی به مراجعین از طریق پرتال ایجاد و همواره مدنظر مسئولین این سازمان بوده است
بنابراین :
1-اهمیت به اطلاع رسانی و بروز رسانی اخبار، اطلاعیه ها و … در پرتال سازمان یکی از مهمترین اهداف این سازمان مطرح شده است در جهت خدمت رسانی بهتر و اطلاع از نظر کاربران در هر پیش بینی امکان نظر سنجی از کاربران وجود دارد که می توان بازخورد مناسب را دریافت نمود . و متناسب با آن تغییراتی در جهت بهینه شدن فرایند انجام داد .
2- با توجه به کشیک شبانه روزی پیش بینی در ایام سیل خیز (تابستان) استان کاربران می توانند در هر زمان با شماره های مستقیم پیش بنی 32480198 ارتباط برقرار نمایند
3- کاربران کشاورزی عضو تهک (توسعه هواشناسی کاربردی ) از تحلیل های جوی و توصیه های کشاورزی مطابق با هر پدیده جوی از طریق  پیامک مطلع خواهند شد .فرم رضایت ارباب رجوع در سامانه گذاشته شده و پیشنهادات خود را می توانند به اداره کل جهت راندمان بیشتر نیز از طریق این سامانه ارسال کنند .
4- کاربران صیاد در استان عضو تهک (توسعه هواشناسی کاربردی )نیز از تحلیل های جوی و توصیه های کارشناسان  مطابق با هر پدیده جوی با توجه به فصل صید و … از طریق  پیامک مطلع خواهند شد .
5- کشاورزان و صیادان  هر منطقه با حضور در ایستگاههای هواشناسی منطقه خود حداقل ماهی یکبار از وضعیت جوی و پیش بینی ها مطلع شده و اقدامات لازم را برای افزایش راندمان کشاورزی و شیلات به انجام می رسانند .
6- جهت رفاه حال مسافرین در ایام مختلف سال جلساتی متعددی با ستاد حوادث و راه و شهر سازی برگزار می گردد که درآن با توجه به پدیده های پیش بینی شده تمهیدات لازم در خصوص رفاه حال مسافرین و حفاظت از جان و مال مردم انجام می شود.

7. دریافت و رسیدگی به شکایات، پیشنهادات و انتقادات مراجعین و پاسخگویی به آنها در پرتال سازمان فراهم شده است.

8.  زمینه دریافت پیام مخاطبین از طریق پست الکترونیکی info@golestanmet.ir و پاسخگویی به آنها ایجاد شده است.

9. این سازمان کلیه بخشنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و ضوابط اجرایی و … را از طریق درگاه الکترونیک خود جهت اطلاع و استفاده در دسترس عموم قرار داده است.

نظر سنجی مخصوص پیش بینی های این سازمان از لینک زیر قابل دسترسی می باشد .نظر سنجی پیش بینی
 نظر سنجی و ارائه پیشنهاد شما کاربران عزیز بر روی هر خدمت الکترونیکی سازمان هواشناسی از لینک زیر قابل دسترس می باشد .نظر سنجی خدمات
برای ارسال پیشنهادات کلی خود به این ادرس مراجعه نمایید .پیشنهادات